Dzień przedsiębiorczości
Napisał(a) Damian Pruchnicki dnia 2018-03-22

Członkowie Szkolnego klubu przedsiębiorczości odbyli jednodniowe praktyki w ramach Ogólnopolskiego programu Dzień przedsiębiorczości. To już kolejna edycja programu kiedy to Skpowcy mogą na jeden dzień zamiast do ławki szkolnej iść do wybranej firmy/instytucji i sprawdzić się w danej profesji.

W tym roku praktyki pomogli nam zorganizować :

Sklep Rowerowy Ostre Koło
Miejska biblioteka publiczna
Sklep Adam i Ewa
Mardrew Biecz
Redakcja Gazety Gorlickiej
Kwiaciarnia u Asi
Sklep komputerowy Horyzont
Serwis komputerowy Quick Net
Firma OTECH
Agencja Reklamowa Dg art
Inspektorat ZUS Gorlice
Szkoła Kwiatonowice
Elektrociepłownia Gorlice

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom - konsultantom za poświęcony czas i cenne uwagi! Wszyscy uczniowie są Państwu bardzo wdzięczni! W imieniu ZS nr 1 i SKP jest nam niezmiernie miło, że są osoby i instytucje/firmy, które wiedzą, że współpraca ze szkołami może przynieść korzyści i warto inwestować swój czas w edukację młodego pokolenia. 

A co powiedzieli uczniowie po praktykach:

Kamil Biesiada, 1 a LO, firma Otech

„W dniu 21.03.2018r. w ramach XV edycji programu ,,Dzień Przedsiębiorczości” odbyłem jednodniową praktykę w P.U.P.H. OTECH Sp.z o.o.  w Gorlicach. W czasie praktyki :

  • zapoznałem się z pracą działu projektowego odpowiedzialnego za projektowanie nowoczesnych instalacji sanitarnych takich jak: centralne ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja oraz układów automatyki kontrolno-sterującej tymi układami,
  • poznałem programy komputerowe przeznaczone do wykonywania projektów,
  • miałem okazję zobaczyć realizowaną inwestycje na podstawie wykonywanych wcześniej opracowań.

Uważam, że taka forma poznawania działania firmy w praktyce przyczyni się do racjonalnej i przemyślanej decyzji podejmowanej przeze mnie przy wyborze przyszłej drogi zawodowej”.

Andrzej Waląg,1 b T,  firma Mardrew

„Naszym zajęciem było wycinanie i obróbka zdjęć artykułów meblowych w programie Gimp oraz zarządzanie stroną internetową właściciela. Na miejscu czekał na nas poczęstunek wraz z ciepłym napojem. Podczas trwania praktyk panowała sympatyczna atmosfera, a sama praca była przyjemna”.

Aleksandra Przybyło, 1 c T, Agencja reklamowa DG-ART

„Podczas praktyki podpatrywałam pracę przy naklejaniu reklam i sklejaniu baneru. Poznałam ploter do druku solwentowego i ploter do wycinania liter przestrzennych. Bardzo fajnie spędziłam czas, a Panowie którzy tam pracują starali się jak najlepiej przekazać mi swoją wiedzę. Polecam i bardzo dziękuje”.

Monika Ferenc, 2 a LO, ZUS Gorlice

„Na praktyce było bardzo fajnie, Pan –opiekun na początku zapytał się mnie na czym mi najbardziej zależy tego dnia i na podstawie mojego zdania przypisał mnie do stanowiska. Mogłam się przypatrzeć, jak wygląda praca zza biurka. W dniu praktyki przyglądałam się procedurom składania, jak i wydawania zaświadczeń/wniosków, rejestracji działalności, byłam na stanowisku związanym z zasiłkami macierzyńskimi, pogrzebowymi, a także wiem jak wygląda stanowisko ds. rozliczeń. Otrzymałam także na koniec jako praktykantka pamiątkowy upominek  z rąk samego kierownika inspektoratu ZUS”.

Julia Klecha Budziak i Gabriela Abram, 2 c T, Sklep Adam i Ewa

„Podczas praktyki mogłyśmy zobaczyć jak funkcjonuje firma oraz jak przebiega sprzedaż. Wraz ze sprzedawcą sklepu tworzyłyśmy nową wiosenną wystawę. Miałyśmy możliwość zapoznać się z asortymentem sklepu, a także pomóc w układaniu nowego towaru w sklepie. Dowiedziałyśmy się również wielu tajników z zakresu reklamy w dziedzinie odzieży. Dzięki dniu spędzonemu w tej firmie nabrałyśmy doświadczenia i praktycznej wiedzy”.

Karol Żegleń, 2 d T, Serwis Komputerowy Quick Net

„Praktyka była bardzo ciekawym doświadczeniem pozwalającym poznać zawód od bardziej praktycznej strony. Mogłem sprawdzić swoje zdolności, które zdobyłem podczas lekcji szkolnych. Była również możliwość poznania wymagań oraz umiejętności, które w danym zawodzie powinniśmy posiadać. Przeżycie takich praktyk było bardzo ciekawe, jak i pouczające. Jestem zdecydowanie zadowolony z możliwości uczestniczenia w praktykach”.

Piotr Tumidajewicz, 1 b T, Sklep komputerowy Horyzont

„Praktyka zrobiona na wysokim poziomie, nie było chwili monotonii, dosłownie cały czas coś się działo, również podejście do nas było bardzo profesjonalne i nie byliśmy traktowani jak dzieci. Podczas praktyki wymienialiśmy podzespoły w komputerze, instalowaliśmy system, czyściliśmy środek komputera i przenosiliśmy sprzęt komputerowy”.

Koordynatorką Dnia Przedsiębiorczości w ZS nr 1 była pani Teresa Bednarz – opiekunka SKP.