Poznaj Kolegę / Nauczyciela #59: Górka.tv
Napisał(a) Administrator dnia 2017-11-10

Dzisiaj porozmawiamy z ludźmi, którzy zawsze są tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Drodzy Górkowicze, mamy zaszczyt przedstawić Wam męską część ekipy Górka.tv!

Witajcie, panowie! Miło nam móc z wami porozmawiać. Czy na początek każdy z was mógłby opowiedzieć o sobie w kilku zdaniach?

Marek Sowa: Cześć, mam na imię Marek i chodzę do klasy 2cLO. Interesuję się głównie sportem, w szczególności Formułą 1, piłką nożną i skokami narciarskimi, a poza tym meteorologią. W wolnym czasie bardzo lubię jeździć na rowerze, grać w Football Managera i komentować rozgrywane przeze mnie w grze spotkania. Często czytam też blogi związane z pogodą.

Konrad Ciepielowski: Jestem Konrad, mam 17 lat. Chodzę do klasy 2aT – technik mechatronik. Jestem człowiekiem otwartym i z bardzo dobrym poczuciem humoru. Chciałbym pozdrowić mamę, tatę i rodziców :P

Damian Miarecki: Cześć, mam na imię Damian, pochodzę z malowniczej Kobylanki i również jestem uczniem klasy 2aT o profilu technik mechatronik. Od kilku lat interesuję się tworzeniem filmów, głównie od strony technicznej. W moich działaniach wspierają mnie moi rodzice, zakręcona siostra i przyjaciele, zwłaszcza Adam Drab i jego delta :D

Rafał Siarkowicz: Rafał, 17 lat. Pochodzę z Zagórzan. Interesuję się filmami, twórczością na YouTube i koleżanką kolegi – Oliwią.

Marcin Bober: Jestem Marcin, liczę sobie 17 wiosen, chodzę do klasy 2aT, technik mechatronik. Pochodzę z Kobylanki i tam też ukończyłem gimnazjum. Lubię dobrą muzykę i dni wolne od szkoły.

Konrad Janik: Jestem stąd co Marcin i Damian, interesuje się tym co Rafał.

Adrian Górski: Witajcie Kochani, nazywam się Adrian Górski, mam 18 lat i pochodzę z malowniczego Szymbarku. Moje pasje to na pewno muzyka, instrumenty, teatr i spacery górskie.

Mamy specjalne pytanie do Marka Sowy – czy i jak Twój udział w zeszłorocznej edycji szkolnego „Mamy Talent” w roli komentatora sportowego wpływa na Twoją pracę w Górka.tv?

Mój udział w konkursie wpływa na moją pracę w szkolnej telewizji. Przede wszystkim, dzięki temu występowi mam szansę działać w Górka.tv! Moim głównym zadaniem jest układanie tekstu, który potem mówię na nagraniach. Tak więc, pracuję głównie mówiąc.

Adrian, jak wszyscy zapewne wiedzą, jesteś przewodniczącym szkoły. Powiedz, czy ciężko jest połączyć tę rolę z byciem częścią grupy filmowej?

Czy ciężko jest połączyć funkcje przewodniczącego z byciem członkiem grupy filmowej? Otóż jak najbardziej nie, wystarczy, że robi się to z pasją, zaangażowaniem i radością. Mega ważną sprawą jest też organizacja swojego czasu i pracy, bez tego nic się nie da zrobić. Mimo tego, że czasem bywa ciężko lubię to co robię i wiem, że to w przyszłości zaowocuje i przyniesie mi nie tyle korzyści co satysfakcję, że nie siedziałem bezczynnie.

Okej, dziękujemy za tak wyczerpujące odpowiedzi, przejdźmy teraz na chwilę do bardziej formalnej części. Górka.tv to stosunkowo nowy twór. Skąd właściwie wziął się pomysł na stworzenie takiego medium? Kiedy na to wpadliście?

Pomysł na stworzenie szkolnej telewizji zrodził się pod salą lekcyjną W1, kiedy to oczekiwaliśmy na zajęcia. Stwierdziliśmy, że będzie to świetna przygoda i super pomysł, więc postanowiliśmy przedstawić go Pani Teresie Bednarz. Pani Bednarz zaaprobowała nasz pomysł i stworzyliśmy plan działania, z którym udaliśmy się do Pana Dyrektora. I tak oto uzyskaliśmy zgodę i prężnym krokiem zaczęliśmy działać.

Czyli była to całkowicie wasza inicjatywa?

Nie do końca była to tylko nasza inicjatywa. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, współpracujemy z Panią Teresą Bednarz (naszym GURU), która czuwa nad naszym projektem i nas wspiera, bo droga do utworzenia telewizji była może nie tyle trudna, lecz wymagała od nas wiele poświecenia. Na przykład w trakcie przygotowań siedziby naszej redakcji poświęciliśmy wiele naszego prywatnego czasu na przygotowanie jej pod nasz użytek.

Oto przykład na to, że chęci to już połowa sukcesu! To może zdradzicie, czy tworzenie filmów to wymagająca praca, czy raczej czysta przyjemność?

Na pewno jest to wymagająca praca, zarówno operatorzy  kamer jak i montażysta spędzają dużo czasu aby filmy były jak najlepsze. Ale gdybyśmy tego nie lubili i nie sprawiałoby nam to przyjemności, to szkolna telewizja nie istniałaby i nie miałaby sensu. Cały czas bierzemy udział w szkoleniach które prowadzone są między innymi przez Panią Agnieszkę Pers oraz Księdza Grzegorza Zembronia.

A jak właściwie wygląda podział ról? Kto jest liderem, kto pomysłodawcą, kto zajmuje się sprawami technicznymi?

Naszym opiekunem jest Pani Teresa Bednarz, która czuwa nad sprawnością działania naszej telewizji. Natomiast szeryfem jest Damian który jest montażystą i operatorem kamery. Zastępcą szeryfa jest Rafał – operator kamery. Sekretarzem naszej działalności oraz operatorem jest Marcin, a Konrad Janik pod pseudonimem Turbo jest także operatorem, ale pełni również funkcję reportera. Naszym człowiekiem od mediów społecznościowych jest Konrad Ciepielowski. Twarzą telewizji jest Adrian „Balon”, a lektorem Marek.

Wszystkie te twarze łatwo dostrzec podczas szkolnych akademii, występów. Widać, że wkładacie w to dużo pracy. Powiedzcie, co jak dotąd było dla was największym wyzwaniem?

Każdy materiał jest dla nas dużym wyzwaniem, gdyż staramy się wykonywać swoją pracę na 100%. Ale jak do tej pory największą trudnością było podsumowanie miesiąca „Górka w Pigułce”. Materiał ten wymagał wiele przygotowań i wielu godzin spędzonych na nagraniach i montażu.

A jak wygląda współpraca między wami? Czy praca zespołowa jest dla was łatwa, czy też zdarzają się konflikty?

Praca w zespole zawsze jest trudna, ale jak na razie staramy się współpracować bez kłótni. Czasami jednak kiedy trafi się jakiś konflikt, siadamy przy kawie w naszej redakcji zajadając „murzyna” ze szkolnego sklepiku i rozwiązujemy wspólnie problemy dywagując i śmiejąc się.

Jesteście otwarci na współpracę z nowymi uczestnikami? Jak zachęcilibyście ich do dołączenia do Was?

Jak najbardziej tak. Każdy z uczniów naszej szkoły może się zgłosić do nas lub do Pani Teresy Bednarz z ciekawym pomysłem na film, albo jeśli ktoś ma tzw. smykałkę do tego typu pracy, serdecznie zapraszamy do naszej ekipy.

Możecie uchylić rąbka tajemnicy… czy szykują się jakieś większe produkcje, czy też spodziewać się raczej kilkuminutowych filmików?

Planujemy coś ekstra na Mamy Talent, szczegóły poznacie już niebawem. Myślimy również nad jakimś długim materiałem, ale nie chcemy na razie niczego zdradzać… STAY TUNED!

Czy możecie opowiedzieć jakąś historię związaną z którymś z załączonych zdjęć?

Wszystko jest owiane tajemnicą. W dodatku SŁODKĄ, tak słodką jak chłopaki z Górka.tv :P

To na zakończenie może opowiecie o swoich zainteresowaniach i pasjach?

Rafał: Moją miłością jest Straż Pożarna <3

Marcin: Moje zainteresowania to speedsolving, wakacje, lecz w głównej mierze kolarstwo górskie MTB.

Damian: Ja interesuję się tworzeniem filmów. Swoją pasję pogłębiam pracą w Górka.tv oraz praktyką w telewizji Gorlice.tv. Moją drugą pasją jest Straż Pożarna z którą wiąże swoje plany na przyszłość.

Konrad Ciepielowski: Moim głównym hobby jest muzyka. Swoją pasję rozwijam w zespole muzycznym. Interesuję się też piłką nożną. W wolnych chwilach, jeśli pogoda dopisuje, wybieram się na przejażdżki motocyklem z przyjaciółmi.

Konrad Janik: Moje zainteresowania to  kolarstwo górskie oraz motoryzacja. Wraz z przyjaciółmi często wybieramy się na przejażdżki motocyklowe.

Czy te pasje pomagają wam w realizacji projektów Gorka.tv?

Damian: Tak, pomagają. Dzięki własnym pasjom i uporczywym dążeniu do celu „Niemożliwe staje się możliwe”.

PS. Dziękujemy naszej wychowawczyni, Pani Marii Szymańskiej która podarowała nam czajnik - jest on najbardziej eksploatowanym urządzeniem w siedzibie naszej redakcji :P „Dobry pracownik telewizji to taki, który wypija hektolitry kawy… i dalej jest mu mało” ;)

Podziękowania należą się również naszym wspaniałym nauczycielom, którzy wykazują się niezwykłą cierpliwością i zrozumieniem, kiedy nie ma nas na lekcjach,  a pracujemy dla Górka.tv

Dziękujemy za uwagę ☺ Kamera akcja! Klaps !

Zdjęcia: GP Gold Panda